fbpx
Slide
Usuwanie zmian skórnych

Z wykorzystaniem laseroterapii

Na naszej skórze z różnych przyczyn pojawiają się różne zmiany skórne takie jak pieprzyki, brodawki i włókniaki. Niektóre z nich są niegroźne i usuwamy je z przyczyn estetycznych, inne natomiast mogą w przyszłości przekształcić się w poważniejsze zmiany i je powinniśmy usunąć po konsultacji z dermatologiem. W obu tych przypadkach skorzystać możemy z laseroterapii.

Slide
Usuwanie zmian skórnych

Z wykorzystaniem laseroterapii

Na naszej skórze z różnych przyczyn pojawiają się różne zmiany skórne takie jak pieprzyki, brodawki i włókniaki. Niektóre z nich są niegroźne i usuwamy je z przyczyn estetycznych, inne natomiast mogą w przyszłości przekształcić się w poważniejsze zmiany i je powinniśmy usunąć po konsultacji z dermatologiem. W obu tych przypadkach skorzystać możemy z laseroterapii.

Atlanta & Esti Clinic

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH LASEREM CO2

Dr Tatiana Jasińska

Czas trwania

Koszt

Efekt po zabiegu

Odczuwalność

Czas rekonwalescencji

Czym są i jak powstają zmiany skórne?

Zmiany skórne to wykwity pojawiające się na powierzchni naskórka mogące świadczyć o chorobie. Przyczyny ich powstawania mogą być bardzo różne, dlatego tak ważne jest ich sprawdzanie u dermatologa. Po ich zbadaniu i ocenie dermatolog może ocenić czy zmiana skórna jest bezpieczna i czy można ją bez przeszkód usunąć. Stosuje się do tego m.in. badanie dermatoskopem (dermatoskopia). Dermatolog może również zdecydować, że zmianę należy zbadać histopatologicznie. W takim wypadku pobieramy wycinek i kierujemy go do naszego laboratorium. Zmiany, które można usunąć są usuwane przez dermatologa w naszej klinice przy pomocy kriochirurgii lub laseroterapii. Od zmiany skórnej zależy, która metoda zostanie wybrana.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 stosowany do usuwania zmian skórnych w Atlanta & Esti Clinic działa jak skalpel, który odcina zmiany skórne. Różnica w wykorzystaniu lasera polega na tym, że tkanka nie jest odcinana tylko odparowywana. W kontakcie z uwodnioną tkanką, niewidzialny laser usuwa zmiany chorobowe a przy tym nie niszczy tkanek dookoła. Główną zaletą tej metody jest również jej bezkrwawość. W dodatku po usunięciu zmiany skórnej laserem, skóra w tym obszarze goi się w inny sposób niż przy wycinaniu skalpelem. W związku z tym najczęściej nie powstają blizny po usunięciu tak jak ma to miejsce przy tradycyjnej metodzie z użyciem skalpela. Po usunięciu zmiany pojawia się strupek, który bardzo szybko odpada a skóra w tym miejscu goi się i nie pozostawia śladu po zmianie.

Jakie zmiany można usuwać laserem frakcyjnym CO2?

 • włókniaki
 • naczyniaki rubinowe
 • brodawki wirusowe (kurzajki)
 • brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste)
 • niektóre zmiany barwnikowe (pieprzyki)
 • niektóre blizny
 • narośla skórne

Przeciwskazania

 • pokrzywka fizykalna w odpowiedzi na niską temperaturę
 • choroba Reynauda
 • choroby autoimmunologiczne (np. twardzina układowa)
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroby naczyń

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. W przypadku masywnego nagromadzenia mas rogowych, lekarz może zalecić wcześniejsze ich złuszczenie preparatami zawierającymi kwas salicylowy lub ściąć je przed zabiegiem skalpelem.

Po zabiegu

 • unikanie ekspozycji na UV i stosowanie wysokiej fotoprotekcji SPF 50+ min. przez 4 tygodnie po zabiegu
 • stosować łagodne preparaty oczyszczające,
 • nie drażnić skóry w obszarze zabiegowym
 • do czasu wygojenia skóry unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny oraz baseny

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania na temat kriochirurgii w Atlanta & Esti Clinic prowadzonej przez dr Tatianę Jasińską w Lublińcu i Bytomiu.

Jeżeli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie, czekamy na wiadomość od Ciebie. Możesz do nas napisać korzystając z formularza na dole strony lub dzwoniąc pod telefon podany w tym samym miejscu.

Po jakim czasie od zamrożenia odpada pieprzyk?

Zabieg jest bezkrwawy, może pojawić się pęcherzyk, następnie strupek, który odpada po ok. 2 tygodniach. Zamrażanie może być powtarzane wielokrotnie lub planowane wieloetapowo.

Czy kriochirurgia boli?

Zaletą kriochirurgii jest to, że nie jest bolesna i jest wykonywana bez znieczulenia. Podczas zabiegu odczuwalne może być jedynie pieczenie lub swędzenie.

Kiedy są najbliższe wolne terminy?

Żeby dowiedzieć się kiedy są najbliższe wolne terminy skontaktuj się z jedną z naszych placówek i zapytaj o to recepcję.

Może Cię zainteresować

Inne zabiegi dermatologiczne

Leczenie blizn

Podstawa w leczeniu dermatologicznym, zobacz jak wygląda u nas.

Konsultacja dermatologiczna

Dzięki dermatoskopii i histopatologii możemy zbadać znamiona i je usunąć.

Leczenie łysienia

Innowacyjne spersonalizowane metody leczenia wypadania i przerzedzania włosów