fbpx
Logo Atlanta & Esti Clinic
Logo Atlanta & Esti Clinic

Redukcja

zmarszczek

Odzyskaj młody wygląd i pewność siebie

Czas trwania: 30 minut

Cena: od 900 zł

Czy zmarszczki i linie mimiczne na twarzy sprawiają, że czujesz się starzej niż jesteś? Toksyna botulinowa to skuteczne i szybkie rozwiązanie na odmłodzenie Twojej cery. Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc odzyskać młody wygląd i pewność siebie.

Co to jest toksyna botulinowa?

Atlanta Clinic Lubliniec

Toksyna botulinowa, często kojarzona z nazwą handlową Botox, to substancja używana w medycynie estetycznej. Działa na mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i linii mimicznych. Prościej mówiąc, toksyna botulinowa wpływa na aktywność mięśni, co może prowadzić do wygładzenia skóry w określonych miejscach.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj około 15-30 minut i jest stosunkowo mało inwazyjny. Efekty zabiegu mogą być zauważalne przez okres od 3 do 6 miesięcy, jednak wyniki mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech organizmu. Jest to jedna z opcji dla osób, które zastanawiają się nad różnymi metodami redukcji widoczności zmarszczek.

Sprawdź ceny poszczególnych zabiegów

Jak przebiega zabieg redukcji zmarszczek toksyną botulinową?

1

Konsultacja

Zabieg usuwania zmarszczek rozpoczynamy od wywiadu. Chcemy poznać Twoje oczekiwania i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwskazań, możemy rozpoczać już na pierwszej wizycie.

2

Zabieg

Po konsultacji możemy znieczulić obszar zabiegowy po to aby ewentualny dyskomfort zminimalizować do minimum. Po zmyciu znieczulenia, możemy przejść do zabiegu. Zaznaczymy miejsca podania i w przeciągu 15-20 minut skończymy iniekcje.

3

Wizyta kontrolna

Spotykamy się 2 tygodnie po zabiegu po to aby zweryfikować czy efekt jest taki jak oczekiwaliśmy. Zawsze podajemy mniej toksyny po to aby ewentualnie dodać jej na wizycie kontrolnej. Jeżeli wszystko jest zgodnie z oczekiwaniami, nic nie poprawiamy. Poprawki są w cenie zabiegu a wizyta kontrolna jest darmowa.

Wskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Widoczne linie mimiczne

Jeżeli zauważasz, że mimika twarzy pozostawia po sobie ślad w postaci linii, toksyna botulinowa może być dla Ciebie opcją.

Zmarszczki na czole

Jeśli zauważyłeś głębokie linie na czole, które są widoczne nawet gdy twarz jest w spoczynku, ta metoda może być dla Ciebie.

“Kurze łapki” w okolicy oka

Jeżeli w okolicach oczu pojawiły się małe zmarszczki, które są szczególnie widoczne podczas uśmiechu czy śmiania się, toksyna botulinowa może być jednym z dostępnych rozwiązań.

Osoby szukające szybkiego i mniej inwazyjnego rozwiązania na zmarszczki

Jeśli nie chcesz poddawać się bardziej inwazyjnym metodom i szukasz szybkiej opcji, toksyna botulinowa może być dla Ciebie wartościową alternatywą.

Umów się na konsultacje

Efekty redukcji zmarszczek

w Atlanta & Esti Clinic

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekt redukcji zmarszczek można obserwować od 6 do 9 miesięcy. Jest to zależne od wielu czynników takich jak geny, dieta, styl życia. Co najważniejsze, efekty są odwracalne, więc nie trzeba obawiać się, że efekty są permanentne.

Czy nie będę mogła już wyrażać emocji?

To mit, celem zabiegu nie jest usunięcie mimiki a jedynie złagodzenie ekspresji mięśni. Tak dobieramy ilość podawanej toksyny botulinowej aby usunąć zmarszczki a nie emocje. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg toksyny botulinowej należy do najmniej bolesnych zabiegów w całej medycynie estetycznej. Porównywany jest do ukłucia komara. Igła stosowana do tego zabiegu jest bardzo cienka a sam zabieg bardzo krótki.

Czy można łączyć zabieg toksyny botulinowej z innymi zabiegami medycynie estetycznej?

Tak, oczywiście. Toksyna botulinowa jest podstawowym zabiegiem medycyny estetycznej, od której warto zaczać. Stanowi ona dobry początek i można łączyć ją z zabiegami z użyciem wypełniaczy lub stymulatorów lub z zabiegami kosmetologicznymi HI-TECH.